Martinik

Martinik je zámořský departement Francie v Karibském moři. Má velmi úrodnou půdu, která je jako stvořená k pěstování cukrové třtiny. Martinik stejně jako další ostrovy ve francouzsky mluvící části Karibiku produkuje speciální tzv. zemědělské rumy. Tyto destiláty jsou vyráběny výhradně z čerstvé třtinové šťávy (většinou se rum pálí z melasy – tekutiny vzniklé při odebrání krystalků cukru z třtiny). Takové rumy v sobě silnější aroma cukrové třtiny, čistší barvu a prý lépe působí na organismus.

Martinickému rumu byla udělená francouzská ochranná známka původu. Použití této značky označuje oblast výroby a garantuje kvalitu surovin i stanovený postup. Tato přísná pravidla zaručují vysokou úroveň rumů, které se řadí mezi světovou špičku. Je zajímavé, že i přes poměrně značnou produkci se téměř 60 % všeho rumu vyprodukovaného na Martiniku vypije lokálně. Pro obyvatele Martiniku je rum něco jako pro nás Čechy pivo. Bez rumu není představitelná taneční oslava, svatba ani pohřeb. Podobná tradice je ale i jinde v Karibiku.

 
499
999914999999
Značky
% alkoholu
Druh rumu
Objem
Stáří rumu

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem

   
 • Na Dotaz

  Výjimečný rum z Martiniku z perfektního ročníku 1976, vyrobený přímo ze šťávy cukrové třtiny, vyniká svou kulatostí, vyvážeností a chutí exotického ovoce s ušlechtilým dřevem.


  8 263,64 Kč bez DPH
  9 999 Kč
     
  Značka: Clément
 • Na Dotaz

  Clément VSOP - tmavě zlatá barva s jantarovými odlesky. Velmi příjemný buket připomínající sušené ovoce a koření doplňuje suchá chuť exotického ovoce s dlouhým koncem.


  767,77 Kč bez DPH
  929 Kč
     
  Značka: Clément
 • Na Dotaz

  Vynikající směs nejlepších bílých a starých Agricole rumů v kombinaci s macerovaným kréoským kořením a šťavnatou pomerančovou kůrou.


  495,04 Kč bez DPH
  599 Kč
     
  Značka: Clément
 •  
 • Na Dotaz

  Jiskrná karibská kokosová pochoutka Mahina Coco je vytvořena z lahodných kousků mladého kokosu s rumem Agricole, který přináší jemnou a sladkou kulatost tropů.


  437,19 Kč bez DPH
  529 Kč
     
  Značka: Clément
 • Na Dotaz

  Starý agricole rum z Martiniku, oceněný několika medailemi. Tento rum Hors d'Age je výjimečné spojení naší nejstarší eaux-de-vie, která nádherně vyjadřuje specifičnost Clement Rhum Vieux na počest svého zakladatele Klementa Homer.


  2 106,61 Kč bez DPH
  2 549 Kč
     
  Značka: Clément
 • Na Dotaz

  Clément XO byl destilovaný z čerstvé štávy z cukrové třtiny a minimálně šest let zrál částečně v panenských a vypálených dubových sudech čímž se získá agricole rum s vyjímečným kouřovým aroma.


  1 106,61 Kč bez DPH
  1 339 Kč
     
  Značka: Clément
 •  
 • Na Dotaz

  Rum agricole z Martiniku s vyváženou hladkou chutí s tóny vanilky.


  606,61 Kč bez DPH
  734 Kč
     
  Značka: Clément
 • Na Dotaz

  Clement Blanc Canne Bleue je ročníkový bílý rum z Martiniku, jako jediný na světě vyrobený pouze z jedné odrůdy cukrové třtiny a to z Canne Bleue, neboli z modré třtiny.


  631,40 Kč bez DPH
  764 Kč
     
  Značka: Clément
 • Na Dotaz

  Clément Blanc Premiére Canne je prémiový bílý rum vybraný z nejlepších destlilací s květinovým buketem a jemnou chutí.


  461,98 Kč bez DPH
  559 Kč
     
  Značka: Clément
 •  
 • Na Dotaz

  Bílý agricole rum vyrobený přímo ze šťávy cukrové třtiny na Martiniku.


  412,40 Kč bez DPH
  499 Kč
     
  Značka: Clément

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies naleznete zde.