Recept na vlastní bylinný likér

Dnes se v našem blogu podíváme na  recept jak si vyrobit vlastní bylinný likér.

Likér je alkoholický nápoj, zpravidla nasládlé chuti, který se připravuje luhováním bylin, či jiných surovin, přímo v lihu. Likéry jsou vskutku historický nápoj a jejich vznik se datuje až do 13. století, kdy se oddělily od bylinkářské medicíny. Příchuti likéru se opravdu meze nekladou, používají se byliny, koření, ovoce a prakticky cokoliv, co lze luhovat, se v likéru určitě neztratí.  

Podívejme se teď společně na recept, jak si připravit domácí likér. Co budeme potřebovat?

  • Ideálně kvalitní čistou pálenku, ale lze použít i jiný alkoholický nápoj, který je bez příchutě. Čistá vodka či žitná, režná apod. Kvalitní pálenka, která je pálena výhradně z ovoce, je základem kvalitního likéru, na této položce se nevyplatí šetřit, protože ani dlouhodobým luhováním likér nezbavíte „pachutě“ nekvalitního lihu. Doporučujeme se vyhnout výrobkům s nízkou cenou, které obsahují jemný líh, velejemný líh a podobně. Většinou líh uvnitř láhve jemný nebude a velejemný už vůbec ne.
  • Byliny. Zde se opravdu fantazii meze nekladou. Můžete použít notoricky známé byliny, jako je máta či pampeliška, ale třeba i šípek, jeřabinka, mařinka, zázvor, meduňka atd. Samozřejmě si lze vytvořit vlastní kombinaci bylin. Množství bylin je potřeba časem vypilovat, ideálně začít s hrstí na 1 láhev a zkoušet postupně větší množství, až vypilujete ideální chuť nápoje. Málo bylin může znamenat nevýraznou chuť a naopak velké množství bylin, může vytvořit "hořkou" chuť.   
  • Cukr. Na 1 litr nápoje cca 300g cukru.
  • Vodu. Pokud použijeme hodně silnou pálenku, je dobré naředit likér na zhruba 40% alkoholu.

Postup přípravy:

  1. Byliny umyjeme a připravíme do nádoby určené k luhování společně s připraveným cukrem.
  2. Do nádoby nalijeme pálenku a nádobu uzavřeme. Poté je potřeba nádobu protřepat a uložit na slunné místo o pokojové teplotě.
  3. Zhruba 2x až 3x týdně nádobu protřepeme.
  4. Likér bude hotov po cca 6-8 týdnech. Poté nápoj scedíme a můžeme degustovat.

 

Doporučujeme sceděný nápoj dále skladovat při pokojové teplotě. Pokud jste použili dostatečné množství alkoholu, nápoj se Vám určitě nezkazí. Pokud ho zchladíte v lednici nebo v mrazáku, připravíte se tím o to podstatné z vyluhované bylinné složky.

I když se na první pohled může zdát příprava jednoduchá, jedná se o dlouhodobý proces zkoušení množství použitých surovin a následné degustace pořád dokola, až do doby, kdy je chuť dokonalá.

Samozřejmě, že existuje i jednodušší a elegantnější způsob pro Vás a to vyzkoušet bylinné likéry z jižních Čech, připraveny a vyrobeny mistrem v oboru.

Všechny likéry naleznete: https://www.panalfred.cz/likery/

sipkovy_lahevbezovy_lahevjerabinovy_lahevzaludecni_lahev

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení