Před našim výdejním místem v ulici Baranova aktuálně probíhá rekonstrukce plynovodu. Omlouváme se za ztížený přístup ke vchodu. Doporučujeme zaparkovat v ulici Křišťanova.

Koktejly s meruňkovicí

Připravili jsme pro Vás dva zajímavé a jednoduché recepty na koktejly s meruňkovicí, ideální jako letní osvěžení: Huhu koktejl a Apricot pearl. 

Základem obou drinků je meruňkovice, pouze s kvalitní meruňkovicí bude i Váš drink kvalitní. Nejlepší meruňkovici najdete samozřejmě u Pana Alfréda:

https://www.panalfred.cz/merunkovice/

Recept na Huhu koktejl:

Ingredience:

Meruňkovice, ananasový sirup, pomerančová šťáva, citronová šťáva.

Postup přípravy:

Nejdříve si vymačkáme/odšťavníme pomerančovou a citronovou šťávu (lze použít i 100% pomerančový džus, ale šťáva je samozřejmě lepší), poté všechny ingredience smícháme v následujícím poměru: 1 díl meruňkovice, 2 díly pomerančové šťávy, 0,5 dílu ananasového sirupu a zakápneme citronovou šťávou. Až budou všechny ingredience pořádně promíchány, necháme drink vychladit a podáváme s ledem.   

Drink se vyznačuje nasládlou citrusovou chutí, vhodný pro letní osvěžení. 

Recept na Apricot pearl:

Ingredience:

Meruňkovice, nektar z maracuje, grenadina, šlehačka.  

Postup přípravy:

Všechny ingredience společně protřepeme v následujícím poměru: 3 díly meruňkovice, 1 díl grenadiny, 8 dílů nektaru z maracuje a 2 díly šlehačky. Poté drink podáváme do sklenice s ledem.

I tento drink je nasládle chuti a vhodný především k letnímu osvěžení.

marunka-1,0

Affiliate program