Slivovice - Podrobněji o švestce

Slivoň švestka neboli švestka domácí je strom či keř z rodu slivoň. Plody jsou švestky, které se u nás nazývají různě. Záleží dle umístění a konkrétního nářečí. V Čechách se jim občas říká slíva, na Moravě kadlátka, trnky a ve Slezsku slivka. Mají modrou až fialovou barvu a nasládlou chuť.

Plody se dají využít různě. Zralé je můžeme konzumovat v syrové formě, udělat z nich kompot, sušit, uvařit z nich povidla anebo po nakvašení a destilaci nápoj zvaný slivovice. Slivovice je u nás dobře známá především na Moravě. Jinak také na Slovensku, Polsku a na Balkáně.

fruit-940100_1280plums-933881_1280

Ve střední Evropě má pěstování švestky domácí, stromovité dřeviny nižšího vzrůstu, dlouhou tradici. Švestka bývá součástí ovocných sadů. Snadno se množí vegetativně, výmladky. Je spíše teplomilná a daří se jí v mírném podnebí. Je známo mnoho různých šlechtěných forem domácí švestky. Většinou se jedná o odrůdy krajového významu.

plums-693535_1280

Švestka pochází z Kavkazu, odkud se pak rozšířila do celého světa. Lidé jí při rozšiřování pomáhali přenášením odkopků a slivoň se stala často pěstovanou rostlinou. Jedny z nejstarších pecek našly archeologové už v předhistorických sídlištích a ve vykopávkách z doby Římské říše. Původní švestky měly drobnější plody, které se spíše podobaly dnešním trnkám. Na naše území se švestka dostala již v 5. st. se Slovanskými kmeny.

Švestky musí být sklizeny několik dní před tím, než jsou dokonale zralé, a čím větší je vzdálenost na kterou mají být odeslány, tím nezralejší musí být sklizeny. Švestky, pokud plně dozrají na stromě, jsou mnohem náchylnější k napadení moniliózou, než když jsou sklizeny nezralé. Mnoho odrůd druhu lze sklidit 6-10 dnů před tím než plody zcela dozrají, a mohou rozvíjet barvu a chuť po sklizni. Neexistuje žádná vyhovující mechanické zařízení pro sběr švestek, a práce musí být provedena ručně. Stopky by měly být ponechány na švestkách, protože při jejich odstranění je poškozena pokožka a ovoce může předčasné hnít.

Ochutnat tradiční destilát ze švestky - slivovici - můžete také prostřednictvím Pana Alfréda.

https://www.panalfred.cz/slivovice/ 
VýstřižekVýstřižek2


Tak NA ZDRAVÍ!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení