Tyrconnell

tyrconell-logo-web

Whiskey old Tyrconnell byla kdysi jednou z nejoblíbenějších irských whiskey, především se ji hodně dařilo v USA, bohužel kritické období pro palírnu nastalo někdy kolem roku 1925. V této době to s Tyrconell whiskey vypadalo opravdu černě, kombinace nepokojů v Irsku a především prohibice v USA, kde se Tyrconellu opravdu dařilo, přivedlo palírnu na pokraj krachu. V této nelehké době byl nucen původní majitel Watt Distillery prodat palírnu do rukou skotské společnosti United Distillers Company, která palírnu koupila pouze z toho důvodu, že chtěla uchránit vlastní skotské whisky před konkurencí z Irska, proto velice rychle palírnu uzavřela. Pro irské značky bylo toto období opravdu nešťastné a podobný osud jako Tyrconell zažilo i mnoho jiných značek. 

Vše se obrátilo k lepšímu až v roce 1992, kdy začal John Teeling z Cooley's postupně obnovovat výrobu zapomenutých irských whiskey. Pravě Tyrconell byla první značka irské single malt whiskey, kterou opět přived k životu. 

1 položek celkem
tyrconnell single malt whiskey 07l
578 Kč bez DPH
699 Kč

Jednosladová irská whiskey Tyrconnell. Vůně je plná a ovocná. V chuti je dobře strukturovaná s medovými a pomerančovo-citrusovými tóny. Dlouhý závěr s dominantním sladem.

Kód: 1176

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Affiliate program