Tyrconnell 43% 0,7l

Kód: 1176
699 Kč / ks 578 Kč bez DPH 999 Kč / 1 l
Na Dotaz
Možnosti doručení

Jednosladová irská whiskey Tyrconnell. Vůně je plná a ovocná. V chuti je dobře strukturovaná s medovými a pomerančovo-citrusovými tóny. Dlouhý závěr s dominantním sladem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosladová irská whiskey Tyrconnell z nezávislé palírny Cooley, která obnovuje tradiční umění starých irských palíren. Tyrconell byla po dlouhá desitiletí vlajkovou lodí irské palírny„Watts distillery“, jejíž počátky se datují až do roku 1762. Nese jméno po ve své době úspěšném dostihovém koni vlastněného rodinou Wattsových. Watts distillery však byla roku 1925 uzavřena a s ní skončila i produkce Tyrconnell whisky. Až v roce 1988 palírna Cooley Distillery získala na značku Tyrconnell práva a znova vdechla této tradiční irské whisce život. Vůně je plná a ovocná. V chuti je dobře strukturovaná s medovými a pomerančovo-citrusovými tóny. Dlouhý závěr s dominantním sladem.

Na zdraví! 

Složení: voda, obilný destilát. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

tyrconell-logo-web

Whiskey old Tyrconnell byla kdysi jednou z nejoblíbenějších irských whiskey, především se ji hodně dařilo v USA, bohužel kritické období pro palírnu nastalo někdy kolem roku 1925. V této době to s Tyrconell whiskey vypadalo opravdu černě, kombinace nepokojů v Irsku a především prohibice v USA, kde se Tyrconellu opravdu dařilo, přivedlo palírnu na pokraj krachu. V této nelehké době byl nucen původní majitel Watt Distillery prodat palírnu do rukou skotské společnosti United Distillers Company, která palírnu koupila pouze z toho důvodu, že chtěla uchránit vlastní skotské whisky před konkurencí z Irska, proto velice rychle palírnu uzavřela. Pro irské značky bylo toto období opravdu nešťastné a podobný osud jako Tyrconell zažilo i mnoho jiných značek. 

Vše se obrátilo k lepšímu až v roce 1992, kdy začal John Teeling z Cooley's postupně obnovovat výrobu zapomenutých irských whiskey. Pravě Tyrconell byla první značka irské single malt whiskey, kterou opět přived k životu. 

Affiliate program