Goslings

Rum Gosling pochází z Karibiku, konkrétně z Bermudských ostrovů, známé především díky bermudskému trojúhelníku, místem kde je pohřbeno mnoho lodí. Příběh rumu Goslings se začíná psát v roce 1806, kdy na lodi Mercure připlouvají Goslingovi do přístavu St. George. Cesta z Anglie byla více než strastiplná, protože loď Mercure uvízla na dlouhých 91 dnů v bezvětří, právě v oblasti bermudského trojúhelníku. Azda to byl důvod proč James Gosling otevřel na Bermudách obchod, místo toho aby rodina dále pokračovala do Severní Ameriky, jak měla původně v plánu.

O 20 let později se James Gosling vrací do Anglie, ale jeho bratr Ambrose na ostrovech zůstává a otevírá si v hlavním městě Hamiltonu nový obchod. Až v roce 1857 přebírají rodinnou firmu synové a poměrně záhy začnou s výrobou vlastního rumu, což byla v té době na Bermudách absolutní novinka. Tehdy vznikl Goslings Black Seal, který se stal typickým reprezentantem rumu z Bermud, výrazný a velmi tmavý. Původně se tento rum prodával pouze rovnou z barelu, zákazník dorazil do obchodu s prázdnou láhví, přímo z barelu mu pak do ní stočili Gosling‘s rum. Takto to fungovalo až do první světové války. Nicméně i když byl rum stáčen pouze rovnou z barelu, získal si první fanoušky i mimo Bermud, byl totiž oblíben v Britském důstojnickém klubu, zde bylo zvykem stáčet rum do prázdných láhví od Champagne a poté korek zapečetit černým voskem, takto se dostal do světa Gosling’s Black Seal.

Rum Gosling se neodmyslitelně zapsal do dějin Bermud, dodnes je to jediná firma která vyrábí na těchto ostrovech rum, navíc je i největším exportérem v zemi. Pro většinu lidí světa je Gosling jedním z mála produktů na kterém najde „Made in Bermuda“. Gosling’s Black Seal má dokonce certifikovaný koktejl, který stráží pod ochrannou známkou a tedy originál smí být míchán pouze s Gosling’s Black Seal, Dark and Stormy.

Na zdraví!   

2 položek celkem
goslings black seal rum
437 Kč bez DPH
529 Kč

Gosling's Black Seal rum nabídne velice silnou a výraznou chuť se stopy vanilky, máslových sušenek a karamelu. Barva rumu je velice tmavá.

Kód: 6305
Gosling's Black Seal 40% 1l
512 Kč bez DPH
619 Kč

Gosling's Black Seal rum nabídne velice silnou a výraznou chuť se stopy vanilky, máslových sušenek a karamelu. Barva rumu je velice tmavá.

Kód: 9384

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Affiliate program