Vittel

Vittel_logo-web

Vittel má bohatou minulost. Miliony osob z celého světa oceňují blahodárnost této přírodní minerální vody již po dobu 150 let. Během svých každodenních činností, při sportování, při hodování, nebo při svém pobytu v lázeňském středisku Vittel.

Historie Vittel se započala s Louisem Bouloumié. Poté, co prožil pohnutý život, se usadil v malé vesničce Vittel, v samém nitru pohoří Vogézy Bouloumié, trpěl potížemi s ledvinami, játry a žaludkem.

Jaké bylo jeho překvapení, když si vysledoval, že pramenitá voda tamní vesnice mu notně ulevovala při jeho bolestech. Po řadě výzkumů si opatřil vědecké důkazy pro své léčebné výsledky a koupil dne 25. listopadu 1854 pramen Gérémoy. Byl přejmenován na "Velký pramen". 

V roce 1882 pak byla postavena v blízkosti pramene malá dřevěná bouda: byly to skromné začátky lázeňského střediska, které se rychle proslavilo v celém světě. Synové Louise, Ambroise a Pierre Bouloumié zde založili lázeňské středisko. Jejich pojetí péče se dá shrnout do tří slov: uvolnění, uzdravení a zábava. Velice brzy se stali starosty vesnice Vittel.

Jean Bouloumié (1878 - 1952), syn Pierra a důstojný nástupce vedení ještě rozšířil park a postavil prestižní komplexy, přičemž si počínal velice citlivě s ohledem na okolní přírodu. Lázně se rozrostly tak, že se vesnička Vittel stala skutečným městem... moderním městem uprostřed zeleně, jak si to Jean přál, a navíc příkladným modelem pro ostatní střediska.

Žádné produkty značky Vittel nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení