Před našim výdejním místem v ulici Baranova aktuálně probíhá rekonstrukce plynovodu. Omlouváme se za ztížený přístup ke vchodu. Doporučujeme zaparkovat v ulici Křišťanova.

Vittel

Vittel_logo-web

Vittel má bohatou minulost. Miliony osob z celého světa oceňují blahodárnost této přírodní minerální vody již po dobu 150 let. Během svých každodenních činností, při sportování, při hodování, nebo při svém pobytu v lázeňském středisku Vittel.

Historie Vittel se započala s Louisem Bouloumié. Poté, co prožil pohnutý život, se usadil v malé vesničce Vittel, v samém nitru pohoří Vogézy Bouloumié, trpěl potížemi s ledvinami, játry a žaludkem.

Jaké bylo jeho překvapení, když si vysledoval, že pramenitá voda tamní vesnice mu notně ulevovala při jeho bolestech. Po řadě výzkumů si opatřil vědecké důkazy pro své léčebné výsledky a koupil dne 25. listopadu 1854 pramen Gérémoy. Byl přejmenován na "Velký pramen". 

V roce 1882 pak byla postavena v blízkosti pramene malá dřevěná bouda: byly to skromné začátky lázeňského střediska, které se rychle proslavilo v celém světě. Synové Louise, Ambroise a Pierre Bouloumié zde založili lázeňské středisko. Jejich pojetí péče se dá shrnout do tří slov: uvolnění, uzdravení a zábava. Velice brzy se stali starosty vesnice Vittel.

Jean Bouloumié (1878 - 1952), syn Pierra a důstojný nástupce vedení ještě rozšířil park a postavil prestižní komplexy, přičemž si počínal velice citlivě s ohledem na okolní přírodu. Lázně se rozrostly tak, že se vesnička Vittel stala skutečným městem... moderním městem uprostřed zeleně, jak si to Jean přál, a navíc příkladným modelem pro ostatní střediska.

Žádné produkty značky Vittel nebyly nalezeny...

Affiliate program