Farebné vinárstvo

Baner

Příběh Farebného vinárstva, je přímo spojen s příběhem zakladatele tohoto vinařství, přečtěte si tento příběh tak, jak ho pan Matej Farbula napsal.

Již jako malý kluk jsem trávil hodně času ve vinohradu. Můj děda se staral o vinohrad v Modre, město na západním Slovensku známé především keramikou a vínem. Společně s mým bratrancem jsme trávili léto s dědou ve vinohradě. Byly to pěkné časy, ale můj vztah k vínu zesílil až o mnoho let později, když jsem nastoupil na střední školu v Modre s oborem zaměřeným na vinohradnictví.

   vinohradyvinohrady3

Jako brigádník při škole jsem začal chodit na brigády po vinařstvích nebo na různé degustační akce. Právě díky těmto zkušenostem, které byly odlišné od teorie ze školních lavic, jsem věděl, že chci svůj profesní život zasvětit vínu. Mnoho jsem se naučil v jedné pezinské vinařské rodině, kde jsem mohl nahlédnout i na výrobu šumivého vína klasickou metodou. V této rodině jsem trávil čas až do konce svých studií na vysoké škole. I když moje studium skončilo neúspěchem, ukázalo mi to, že na sobě ještě musím pořádně pracovat.

Díky mé manželce, paní Marcelce, se mi povedlo vyrobit první dva demižóny Silvánu Zeleného. Překvapivě to bylo na první pokus pěkné víno, které se dobře prodávalo. Tohle byl hlavní impuls založit vlastní vinohrad. Bohužel jsem neměl vlastní, ani rodinné finance pro vinohrad, a proto nás neuznali za vhodné adepty pro dotace, tak jsem se rozhodl vše risknout a vzít si úvěr v bance. Díky tomu jsem mohl pořídit půl hektarový vinohrad, první sklep a potřebné nástroje, tak aby mohl vzniknout první oficiální ročník pod značkou Farebné vinárstvo. Název vznikl dle mého příjmení - Farbula, celý život jsem se setkával s barevnými přezdívkami, ale nechtěl jsem, aby vinařství neslo název jen podle jména. Nicméně název není pouze dílo náhody, v našem vínu najdete pestré barvy, vůni i chuť.

            Farebné vinárstvo vinicas vinom

Po úspěšném prvním ročníku se nám povedlo investovat do modernizace, tím ještě zvýšit kvalitu našich vín. Od této doby je naším posláním vyrábět kvalitní vína, které mají přinášet radost a dobrou náladu. Farebné vinárstvo ale již není pouze o mně, pracuje na něm tým lidí, na které vím že se mohu spolehnout a taky vím, že se o vinařství starají srdcem, a jak vinaři říkají, srdce je z vína cítit.

Závěrem bych Vás rád pozval do naší vinárničky v centru města Pezinok, U vinnej mušky. Pokud budete mít cestu kolem, určitě se zastavte, čeká na Vás příjemná atmosféra ve společnosti těch nejlepších místních vín.

Foto2

Žádné produkty značky Farebné vinárstvo nebyly nalezeny...

Affiliate program