Bushmills

BUSHMILLS-LOGO-web

V malé malebné vesničce jménem Bushmills, ležící na březích řeky Bush, najdete nejstarší fungující palírnu v Irsku jménem Bushmills. Je to místo kde po generace pracují společně rodiny i přátelé, kteří již 400 let věří, že krásně jemná irská whiskey se vyrábí poctivě ručně a v malých dávkách.

Vše začalo 20. dubna 1608, kdy král Jakub I. udělil licenci pro pálení alkoholu Siru Thomasi Phillipsovi, v té době majiteli půdy a guvernérovi oblasti Antrim v Irsku.  Až v roce 1784 byla destilerie ve vesničce Bushmills oficiálně registrována. Hugh Anderson destilerii registroval pod názvem „The Old Bushmills Distillery“ a taktéž ochrannou známku ve tvaru typického měděného kotle.

V 19. století nastali pro Old Bushmills Distillery opravdu těžké časy. Nejdříve v roce 1850 byla zavedena daň ze sladu, což vedlo k rapidnímu růstu cen sladového ječmene, díky tomu mnoho palíren změnilo recepturu a sladový ječmen nahradilo levnější surovinou. Naštěstí v Bushmills se drželi roky ověřeného receptu. A později v roce 1885 došlo ke katastrofickému požáru, kdy téměř celá destilerie vyhořela. Naštěstí se ve velice krátké době povedlo celou destilérii zrenovovat a opět spustit výrobu Bushmills whiskey naplno.

Ironii osudu je, že právě období po roce 1880, tedy po vyhoření, je doslova zlatým obdobím pro značku Bushmills. Od roku 1880 až do začátku 20. století whiskey Busmills sbírala jedno ocenění za druhým, snad největším úspěchem je ocenění „only gold medal for whiskey“ z Pařížského expa z roku 1889.

Deset let před koncem prohibice v USA koupil destilerii obchodník z Belfastu jménem Samuel Wilson. V této těžké době, pro mnoho destilérek z celého světa, právě Samuel Wilson věřil, že Bushmills jednoho dne udělá mnoho Američanů šťastných. A nemýlil se! Poté co byla produkce v období 2. světové války zastavena, protože se do destilérky nastěhovali spojenecká vojska a vedení Bushmills Destillery v Dublinu bylo rozprášeno německou pumou, tak právě v padesátých a šedesátých letech export Busmills do USA raketově rostl.

V roce 2008 Bushmills Destillery slavila 400 let od svého založení, 400 let strastiplné a nevšední cesty této úspěšné Irské whiskey a za tuto snahu byla oceněna i nevšedním oceněním, Bank of Ireland umístila na nové bankovky obrázek The Old Bushmills Distillery.

bushmills_bankovka-web

 

2 položek celkem
Bushmills Original 40% 1l
371 Kč bez DPH
449 Kč

Busmills Original je příjemná, plná, ovocná whiskey s čistým a jasným charakterem. Třikrát destilovaná whiskey, která je později stařená v sudech po bourbonu i sherry. 

Kód: 7333
Bushmills Irish Honey web
363 Kč bez DPH
439 Kč

Bushmills Irish Honey je kombinací třikrát destilované whiskey, pravého irského medu a dalších přírodních chutí. 

Kód: 2253

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Affiliate program