Jack Daniel’s Paula Scher N°7 43% 0,7l

Kód: 14930
799 Kč / ks 660 Kč bez DPH 1 141 Kč / 1 l
Skladem (6 ks)
Možnosti doručení

Jack Daniel's Paula Scher Limited Edition 2021 oslavuje 155. výročí palírny a jejího vztahu k hudbě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Málokdy člověk narazí na značky, které jsou na první pohled rozpoznatelné. Značky, jejichž obrovský úspěch neochabuje. Značky, které i více než sto let po svém vzniku stále vzbuzují mezi svými fanoušky žravost. Jack Daniel's a ještě více jeho legendární Old N°7 je jednou z takových značek. Více než značka je tato whisky skutečnou legendou, objektem bezkonkurenčního kultu. Spolu s Gorge Dickelem je Jack Daniel's jedinou další Tennessee Whisky. Zatímco jejich výrobní proces a chuť jsou velmi podobné jako u Bourbonu, všechny Jack Daniel's jsou odkapávané přes javorové dřevěné uhlí, což je známé jako proces Lincoln County Process (někdy také označovaný jako „The Extra Blessing“), což mu dodává jeho charakteristická hladkost. Další specifikum: Jack Daniel's, nejprodávanější americká whisky na světě (17,7 milionu beden v roce 2019), se vyrábí v Lynchburgu v Moore County, což je „suché hrabství“: prohibice tam nebyla nikdy zrušena a prodej alkoholu je stále přísně zakázáno. Lihovar, oficiálně založený v roce 1866 Jasperem Newtonem "Jackem" Danielem, je od samého počátku zásobován velmi čistým vodním zdrojem Cave Spring Hollow s neměnnou teplotou 13°C. Old No. 7 se poprvé stal úspěšným na světové výstavě v roce 1904 v St. Louis. Pak se podnikání skutečně rozjelo, navzdory smrti svého emblematického zakladatele, který zemřel v roce 1906 v důsledku zranění nohy, které utrpěl jednoho dne, když dorazil do své kanceláře brzy a kopl do svého trezoru, aby ho otevřel, v nepřítomnosti svého účetního, který jediný držel klíče. Dnes je sortiment Jack Daniel's velmi rozsáhlý: Old N°7, Single Barrels, sběratelské edice, likéry......

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Jack_oriznuto-web

Legendy se rodí z pravdivých příběhů skutečných lidí. Lidí, kteří dokázali překročit vlastní stín a proměnit své sny a vize ve skutečnost. Jedním z těchto lidí byl i Jack Daniel, muž, který jednu z legend stvořil - Jack Daniel´s Tennessee Whiskey. A do tohoto podivuhodného příběhu můžete nyní nahlédnout i vy. 

Lynchburg- malé městečko ve státě Tennessee se zhruba 360 obyvateli. Je to jediné místo, kde se Jack Daniel´s Tennessee Whiskey vyrábí a zároveň jediné místo, kde paradoxně stále trvá prohibice od roku 1909. Platí tu zákaz konzumace alkoholu ve veřejných prostorách a alkohol nepořídíte ani v obchodě. Jedině za bránou lihovaru Jacka Daniela tento tzv. suchý zákon neplatí.

jd destillery

Pan Jack Daniel se začal výrobě whiskey věnovat už ve svých sedmi letech, kdy přijal práci u luteránského pastora Dana Calla vlastnícího i lihovar. V roce 1863 u pastora převážilo duchovno nad whisky, a proto nabídl tehdy 13letému Jackovi, aby po něm výrobu whisky převzal. Ten se prozíravě chopil příležitosti a postupně se mu podařilo z malé lokální značky vytvořit celosvětový fenomén. Nejprve přesunul lihovar k prameni vody vytékajícímu z vápencové jeskyně v Lynchburgu. Tato voda měla jen 13 °C a především neobsahovala železo, největšího nepřítele whisky. O několik let později, přesněji v roce 1866, si svůj lihovar jako první zaregistroval. Lihovar Jack Daniel´s je tak nejstarší americkou registrovanou palírnou. Tato palírna je centrem dění dodnes, právě tudy protéká každá kapka Jack Daniel´s Tennessee Whiskey.

Jack Daniel věřil, že „Každý den, kdy ji děláme, ji uděláme, jak nejlépe dovedeme.“ To pro něj znamenalo zjemňovat whisky kapku po kapce proléváním třímetrovou vrstvou dřevěného uhlí z javoru cukrodárného. Už po sedm generací se zjemňuje whisky Jack Daniel´s právě tak, jak to dělal pan Jack. Důvod je prostý: dodává jí to jedinečnou jemnost, na kterou si lidé u whisky Jack Daniel's zvykli a očekávají ji. Charcoal Mellowing dělá z Jack Daniel's to, čím je - Tennessee Whiskey, nikoli burbon. Vytváří bohatou chuť whisky ještě předtím, než plně dozraje v sudech vlastní výroby. Ano, je to náročný proces, který vyžaduje zvláštní pozornost a činí výrobu whisky Jack Daniel´s o trochu nákladnější. Ale pan Jack by to jinak nechtěl. 

           jd zrani    jd paleni

Chtěli byste vědět víc o historii Jack Daniel's? Přečtěte si náš článek 150 let s Jack Daniel's

Affiliate program