Jack Daniel´s Bottled in Bond 50% 1l

Kód: 6200
889 Kč / ks 735 Kč bez DPH
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Jack Daniel’s Bottled-in-Bond whiskey je poctou muži, kteří vždy dal přednost kvalitní whiskey, Jack Daniel.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na konci 19. století ne každý respektoval kvalitu, tak jako Jack. V té době běžně obchody s alkoholem kupovali whiskey přímo z barelu a v obchodech ji často ředili, šidili chemii jen proto, aby zvýšili svůj zisk. Asi si umíte představit, že tohle rozhodně nebylo v zájmu lidí, kteří hledali kvalitní whiskey na klidné popíjení s přáteli. Právě to vedlo Jacka, aby v roce 1895 začal svou whiskey lahvovat do dnes již ikonických láhví Jack Daniel’s. Jack chtěl mít pod kontrolou kvalitu, vždyť každá láhev nesla jeho jméno, rozhodně nechtěl spojit svoje jméno s ředěnou whiskey. Právě důraz na kvalitu byla cestou, kterou se vydala značka Jack Daniel’s.

Až dva roky, co již Jack úspěšně stáčel svou whiskey do láhví, vyšel v platnost „Bottled in Bond Act“. Byl to vlastně zákon, který určoval kvalitu whiskey. Láhev, která splňovala tuto certifikaci obsahovala whiskey, která byla pálena pouze v jedné palírně, odpočívala v sudu alespoň 4 roky a dosahovala síly tzv. 100 proof, tedy našich 50 %.  Asi vám je jasné, že Jack neměl nejmenší problém tuto pečeť získat, vždyť Jack zavedl tento postup daleko dřív, než vláda schválila tento zákon. I po 120ti letech tento zákon určuje kvalitu americké whiskey. Jack Daniel’s Bottled-in-Bond whiskey je poctou muži, kteří vždy dal přednost kvalitní whiskey, Jack Daniel.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Americká whiskey
Hmotnost: 2 kg
? % alkoholu: 50%
? Objem: 1l
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Jack_oriznuto-web

Legendy se rodí z pravdivých příběhů skutečných lidí. Lidí, kteří dokázali překročit vlastní stín a proměnit své sny a vize ve skutečnost. Jedním z těchto lidí byl i Jack Daniel, muž, který jednu z legend stvořil - Jack Daniel´s Tennessee Whiskey. A do tohoto podivuhodného příběhu můžete nyní nahlédnout i vy. 

Lynchburg- malé městečko ve státě Tennessee se zhruba 360 obyvateli. Je to jediné místo, kde se Jack Daniel´s Tennessee Whiskey vyrábí a zároveň jediné místo, kde paradoxně stále trvá prohibice od roku 1909. Platí tu zákaz konzumace alkoholu ve veřejných prostorách a alkohol nepořídíte ani v obchodě. Jedině za bránou lihovaru Jacka Daniela tento tzv. suchý zákon neplatí.

jd destillery

Pan Jack Daniel se začal výrobě whiskey věnovat už ve svých sedmi letech, kdy přijal práci u luteránského pastora Dana Calla vlastnícího i lihovar. V roce 1863 u pastora převážilo duchovno nad whisky, a proto nabídl tehdy 13letému Jackovi, aby po něm výrobu whisky převzal. Ten se prozíravě chopil příležitosti a postupně se mu podařilo z malé lokální značky vytvořit celosvětový fenomén. Nejprve přesunul lihovar k prameni vody vytékajícímu z vápencové jeskyně v Lynchburgu. Tato voda měla jen 13 °C a především neobsahovala železo, největšího nepřítele whisky. O několik let později, přesněji v roce 1866, si svůj lihovar jako první zaregistroval. Lihovar Jack Daniel´s je tak nejstarší americkou registrovanou palírnou. Tato palírna je centrem dění dodnes, právě tudy protéká každá kapka Jack Daniel´s Tennessee Whiskey.

Jack Daniel věřil, že „Každý den, kdy ji děláme, ji uděláme, jak nejlépe dovedeme.“ To pro něj znamenalo zjemňovat whisky kapku po kapce proléváním třímetrovou vrstvou dřevěného uhlí z javoru cukrodárného. Už po sedm generací se zjemňuje whisky Jack Daniel´s právě tak, jak to dělal pan Jack. Důvod je prostý: dodává jí to jedinečnou jemnost, na kterou si lidé u whisky Jack Daniel's zvykli a očekávají ji. Charcoal Mellowing dělá z Jack Daniel's to, čím je - Tennessee Whiskey, nikoli burbon. Vytváří bohatou chuť whisky ještě předtím, než plně dozraje v sudech vlastní výroby. Ano, je to náročný proces, který vyžaduje zvláštní pozornost a činí výrobu whisky Jack Daniel´s o trochu nákladnější. Ale pan Jack by to jinak nechtěl. 

           jd zrani    jd paleni

Chtěli byste vědět víc o historii Jack Daniel's? Přečtěte si náš článek 150 let s Jack Daniel's

Affiliate program