Ve dnech 28. 9. a 29.9 bude naše výdejní místo zavřeno, budeme se těšit na Vás v ostatní pracovní dny.

Bayou Select Rum 40% 1l

799 Kč 660,33 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Bayou Select je rum pro milovníky poklidného popíjení rumu. Zrál v sudech po burbonu po dobu 3 roky, systémem solera, a poté byl poctivě ručně lahvován. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bayou Select je opravdu nadstandartní rum, pro milovníky poklidného popíjení a dlouhých večerů se sklenkou v ruce. Tento rum byl stařen v dubových sudech po burbonu po dobu minimálně 3 roky systémem solera. Tak jako každý jiný Bayou rum i Bayou Select je vyroben z cukrové třtiny vypěstované ve státě Louisiana, USA. Následná destilace probíhá v měděných kotlích, nakonec je rum ručně lahvován.

A jak vlastně Bayou Select voní a chutná? Aroma připomíná vanilku s náznaky jablka a skořice. V chuti tento rum nezapře dubový charakter, typický pro americké bourbony, poté následují náznaky jablka a skořice a celý to uzavře suchý dlouhotrvající závěr připomínající lesní ovoce a dubové dřevo.

Tento rum je uznávan i experty, za relativně krátkou dobu existence získal mnoho ocenění.

Bayou-select-oceneni

Bayou Select je stařen systémem solera. V Bayou používají systém vytvořen z pyramidy sudů. Funguje to tedy tak, že do horního sudu v pyramidě se nalije nový rum, který poté postupně protéká až do spodního patra pyramidy, kde se stáčí. Celý tento proces u Bayou Select trvá tři roky. Výhoda tohoto systému je, že rum je díky postupnému staření v různých sudech daleko víc vyvážený a cestou pochytí pestrou paletu vůní a chutí.

Doplňkové parametry

Kategorie: USA
Hmotnost: 2 kg
? % alkoholu: 40
? Druh rumu: Tmavý rum
? Objem: 1l
? Stáří rumu: 3 roky
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bayou-rum-logo

V roce 2011, hluboko v srdci krajiny plné cukrové třtiny, se spojili tři kamarádi, aby na svět přivedli prvotřídní rum. Bayou, tichá krajina obklopená stojatou vodou, ve které se již dávno zapomnělo na slávu klasického amerického rumu. V tomto kraji se pěstuje cukrová třtina již více než 300 let, ale až po této dlouhé době zde vzniká destilérka, která si dala za cíl vyrábět rumy světové kvality, která nevyrábí rum pouze jako vedlejší produkt pěstování třtiny, ale naopak vybírá tu pravou cukrovou třtinu pro svůj rum.

Bayou Rum Distillery najdete ve městě Lacassine v Louisianě. Tato palírna využívá tradičních a lety ověřených metod a to v celém procesu výroby: fermentace, destilace, staření a lahvování. I díky tomu získal Bayou rum ocenění jako nejlepší rum vyroben v USA. Dnes si již tento prémiový rum můžete dopřát i u nás.