Višňovice Ullersdorf 52% 0,5l

 

Jeden z nejjemnějších ovocných destilátů je vyráběn kvašením a citlivou destilací přezrálých višní z jihovýchodních svahů Nízkého Jeseníku.

 

Dostupnost Momentálně nedostupné
429 Kč
354,55 Kč bez DPH
   
Značka Ullersdorf
Kategorie Destiláty,Višňovice 52% 0,5l, Pálenka 52% 0,5l
 
Jeden z nejjemnějších ovocných destilátů je vyráběn kvašením a citlivou destilací přezrálých višní z jihovýchodních svahů Nízkého Jeseníku. Višňovice se vyznačuje velmi jemným ovocným aroma s výraznou peckovou dochutí. K dosažení dobré višňovice je třeba zajistit zralé ovoce a především nízkou teplotu pro kvašení, což je v červenci, kdy višně dozrávají náročná podmínka. Díky chladným prostorám historického mlýna, kde sídlí lihovar Ullersdorf, se stabilní teplotou kolem 15 °C vyrábí višňový destilát nejvyšší kvality.
 
Višňovice je spojována a porovnávána s třešňovicí. Višňový destilát má jemnější vůni a buket a nenajdeme u něj pro třešňovici typickou mírnou tříslovinu. Celkově se z višní pálí poměrně málo. U pěstitelů převládá názor, že toto vcelku kyselé ovoce má malou výtěžnost. Jedná se o zakořeněný chybný stereotyp. Obsah kyselin v ovoci pramálo souvisí s množstvím cukrů. Višně mají přibližně stejnou výtěžnost jako třešně.
 
Vyrábí: Ullersdorf.
logo-Ullersdorf-web
Hmotnost 1.7 kg
% alkoholu (?) 52%
Objem (?) 0,5l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies naleznete zde.