Ořechovka Ullersdorf 35% 0,5

 

Výroba jesenické ořechovky o lihovitosti 35 % trvá přes třicet dní a poté likér zraje alespoň další rok v nerezových nádržích. Vzniká tak ořechovka ojedinělé kvality, plného aroma s množstvím vanilkové, skořicové a ovocné dochuti.

 

Dostupnost Skladem (5 ks)
399 Kč
329,75 Kč bez DPH
   
Značka Ullersdorf
Kategorie Destiláty,Likéry 35% 0,5l, Ořechovky s 35% alkoholu a objemu 0,5l
 
Ořechovka je smolně tmavý likér vyrobený ze zelených ořechů, který má v našich zemích velkou tradici. Do ořechového macerátu je přidávána směs koření a cukru, které dávají nápoji typickou sladcehořkou muškátovou chuť. Likér se vyznačuje příznivým vlivem na zažívání. Výroba jesenické ořechovky o lihovitosti 35 % trvá přes třicet dní a poté likér zraje alespoň další rok v nerezových nádržích. Vzniká tak ořechovka ojedinělé kvality, plného aroma s množstvím vanilkové, skořicové a ovocné dochuti. První ořechovka z produkce likérky Ullersdorf byla vyrobena z plodů stoletého ořechu rostoucího v zahradě maršíkovské výrobny likérky a destilerie Ullersdorf.
 

Ořešák vlašský (Juglans regia) je mohutný strom, který se rozšířil patrně z Balkánu. U nás začal být hojněji pěstován u lidských sídel až ve středověku. Sázel se na hospodářských dvorech a u chlévů pro svoje fungicidní a baktericidní vlastnosti, schopnost odpuzovat hmyz a především vynikající olejnaté ořechy. K výrobě ořechovky jsou používány zelené plody v tzv. mléčné zralosti. Sklizeň je velmi pracná a probíhá v červnovém týdnu svátku svatého Jana. Tento tradiční likér se u nás vyskytuje v mnoha variantách.

Vyrábí: Ullersdorf.
logo-Ullersdorf-web
Hmotnost 1.7 kg
% alkoholu (?) 35%
Objem (?) 0,5l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies naleznete zde.