Lázeňský likérový nápoj Ullersdorf 35% 0,5

 

Elixír o síle 35 % má nízký obsah cukru a vysokou aromatičnost. Je orientován na jiné než digestivní účinky, složení jeho drog je spíše antidepresivní a zklidňující.

 

Dostupnost Skladem (3 ks)
359 Kč
296,69 Kč bez DPH
   
Značka Ullersdorf
Kategorie Destiláty,Likéry 35% 0,5l
 
Lázeňský likérový nápoj Ullersdorf je skutečnou zvláštností mezi nápoji tohoto typu. Elixír o síle 35 % má nízký obsah cukru a vysokou aromatičnost. Je orientován na jiné než digestivní účinky, složení jeho drog je spíše antidepresivní a zklidňující. Zároveň jsou tyto byliny (mateřídouška, mařinka, levandule...) silně aromatické a společně vytvářejí dojem intenzivní bylinné luční vůně. Už jen tento aromatický zážitek má klidnící účinek a navozuje pohodovou lázeňskou atmosféru počátku 20. století. Jedná se o první bylinný alkoholický nápoj likérky Ullersdorf. Byl vyvinut v roce 2011 ve spolupráci s losinskými termálními lázněmi.
 
Velké Losiny, německy Ullersdorf jsou jedněmi z nejstarších a nejslavnějších lázní na Moravě. První zmínky o nich pocházejí z poloviny 16. století. Jsou založeny na vývěrech sirné vody, která se užívá především ke koupelím a léčbě poruch pohybového ústrojí. K objevení léčebné účinnosti zdejší vody se váže legenda o nemocném koni, který byl vyhnán svým majitelem. Kůň se několik dní popásal kolem lučních vývěrů v místě dnešních lázní a zcela se uzdravil.
 
Vyrábí: Ullersdorf.
logo-Ullersdorf-web
Hmotnost 1.7 kg
% alkoholu (?) 35%
Objem (?) 0,5l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies naleznete zde.