Bowmore Legend 40% 0,7l

Kód: 15636
749 Kč / ks 619 Kč bez DPH 1 070 Kč / 1 l
Skladem (4 ks)
Možnosti doručení

Bowmore Legend je jedna z nejlepších a nejoblíbenějších whisek Bowmore, která navíc nachází velkou oblibu u porotců na různých mezinárodních prezentacích. Zraje v nejlepších sudech z Bourbonu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Legend je jedna z nejlepších a nejoblíbenějších z rodiny Bowmore, která navíc nachází velké pochopení u porotců na různých mezinárodních prezentacích. Ve vůni zaznamenáte aroma kouřené rašeliny společně se závanem čerstvého mořského vzduchu. Na patře potom ucítíte pikantní citrón s dotykem medu. Zakončení je nejprve sladké a následně slané. Bowmore Legend je whisky pro každou příležitost. Výborně se hodí před jídlem, po jídle, s přáteli anebo jen tak pro potěšení.

Aroma: rašelinný kouř se závanem mořské brízy
Chuť: výrazný citrón a kouř s dotykem medu.

Palírnu Bowmore založil v r. 1779 John Simpson na březích jezera Loch Indaal. V chuti je nádherně cítit dub a slad,následovaný ovocnými a sladkými příchutěmi překrytý rašelinými tóny
Palírna se tak řadí k nejstarším legálním palírnám na ostrově. Vlastníkem je od roku 1963 Stanley Morrison. Když se palírna stala vlajkovou lodí společnosti, došlo ke změně názvu na Morrison-Bowmore. Od r. 1994 je společnost Morrison-Bowmore Distillers v držení japonské Suntory. V palírně proběhl proces, který by se dal nazvat demodernizací. Nerezové kádě byly vyměněny za nádoby z oregonské borovice. Tento krok směrem k tradicím přispěl společně s tím, že je zde zachována podlahová sladovna, ke zvýšení kvality už tak dobré whisky.Mezi standardní produkty patří 10-, 12- a 17-letá, v menším množství 15-, 21-, 25-, 30- a 40-letá whisky. Speciálně plněná k dvoustému výročí založení palírny byla 15-letá Bowmore Bicentenary 1979. Mezi další speciality patří 29 až 31-letá Bowmore Black Limited Edition z r. 1964, 15-letá Bowmore Mariner, Bowmore Legend, Bowmore Darkest Sherry Cask a Bowmore Darkest Ruby Red, 31-letá Bowmore Dynasty, 22- a 25-letá Bowmore Moonlight, 30-letá Bowmore Seadragon, 14-letá Bowmore Dusk, 13-letá Bowmore Voyage atd.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bowmore_Logo-web

Affiliate program