Ve dnech 28. 9. a 29.9 bude naše výdejní místo zavřeno, budeme se těšit na Vás v ostatní pracovní dny.

UNHIQ XO Oliver Rum 42% 0,5l

2 049 Kč 1 693,39 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)
Možnosti doručení

Výjimečný solera rum zrající 25 let, vyroben rodinnou společností s kubánskými kořeny se sídlem v Dominikánské republice. Ochutnejte tento špičkový rum určený opravdovým znalcům.

Detailní informace

Detailní popis produktu

OLIVER & OLIVER je rodinná společnost kubánského původu se sídlem v Dominikánské republice, která se věnuje výrobě a marketingu řemeslných, špičkových rumů. Každý z těchto prémiových rumů se odlišuje vůní, přítomností a chutí.

Většina rumů je vyráběna v omezených a číslovaných edicích. Do každé láhve je vložena oddanost a nasazení, která se nabízí znalcům-spotřebitelům.

Inovativní a jedinečný proces trojitého stárnutí vychází z adaptace tradiční španělské metody solera. Jsou použity velké množství pečlivě vybraných destilátů z cukrové třtiny, které jsou hydratovány, stařeny a formulovány tak, aby se staly mateřskými rumy. Nejméně dvakrát za rok jsou vybrány mateřské rumy, které budou použity v následujícím roce, přičemž až 75 % odpovídajícího množství se extrahuje ze sudů.

Ročně se vyrobí pouhých 1500 lahví. Metoda stárnutí je solera, která spočívá ve smíchání starých rumů s mladšími ve stejných sudech. Minimální věk rumů tvořících Unhiq XO je 25 let. To je zcela výjimečné v kontextu tohoto procesu, který pochází z Andalusie. Zraje v bourbunových sudech v tropickém klimatu. Každá láhev je ručně očíslována a certifikována Maestro Ronero. Je také uveden rok stáčení. Vůně je hustá a hluboká, s těžkým aroma karamelu a sladké kávy. Má pražený, ale velmi zaoblený profil karamelizovaných a vanilkových ořechů. Lze si představit těsnou, sladkou kávu odpočívající poblíž dubového sudu. Provzdušňování vyčistí obzor a rum trochu zesvětlí. Přichází vůně jemného bílého dubu. Poté se spojí věrné kokosové a vanilkové chutě a poté sladký karamel. Rovnováhy je dosaženo časem a s ní přichází určitá elegance a vyzrálost vzácného dřeva. Na patře najdeme sladký rum lascívní složitosti. Náraz je ovocný a zároveň velmi kulatý, s extrémně vyzrálým ovocem překypujícím cukrem (švestka mirabelka, broskev). Karamel pokrývá tyto plody velmi pomalu a nese s sebou kousky karamelizovaného arašídu a lískových oříšků. Rum je pak obohacen tmavou vanilkou, než jej opět převezme hustý karamel. Závěr je extrémně kulatý a hraničí s rumovým likérem. 

Na zdraví! 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rum
Hmotnost: 2 kg
? % alkoholu: 42%
? Druh rumu: Tmavý rum
? Objem: 0,5l
? Stáří rumu: 25 let
typ výroby: melasa, španělský
způsob zrání: tropické
barva: mahagónová
doba zrání: 25 let
vůně: karamel,sladká káva, jemný bíly dub
chuť: kokos, vanilka, karamel, vyzrálé ovoce jako švestka, broskev,lískové ořechy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: