Před našim výdejním místem v ulici Baranova aktuálně probíhá rekonstrukce plynovodu. Omlouváme se za ztížený přístup ke vchodu. Doporučujeme zaparkovat v ulici Křišťanova.

Cihuatán Xaman XO Gift Box 40% 0,7l

Kód: 10186
2 099 Kč / ks 1 735 Kč bez DPH 2 999 Kč / 1 l
Skladem (3 ks)
Možnosti doručení

Táto elegantní kompozice obsahuje směs extra starých rumů zrající v sudech z amerického dubu po bourbonu a poté dokončena v mayské ceibě (druh stromu).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cihuatán Xaman XO je ultimátní ódou na okouzlující mayské dědictví cihuatánských údolí, láskyplně pojmenované po Xamanovi, bohu severní hvězdy a ochránci údolí. Táto elegantní kompozice obsahuje směs extra starých rumů zrající v sudech z amerického dubu po bourbonu a poté dokončena v mayské ceibě (druh stromu).  Master blender speciálně vybral jedinečné dřevo mayského stromu ceiba pro jeho bohatý charakter a lákavý profil.

Jako součást závazku Cihuatán Rum k obnovitelným zdrojům bude dárková krabička Cihuatán Xaman vyrobena z kartonu s certifikací FSC, který pochází ze zodpovědně obhospodařovaných lesů, které poskytují ekologické, sociální a ekonomické výhody.

Na zdraví! 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rum
Hmotnost: 2 kg
? % alkoholu: 40%
? Druh rumu: Tmavý rum
? Objem: 0,7l
? Stáří rumu: 16 let
země původu: El Salvador
typ výroby: melasa, španělský
staří: 16 let
způsob zrání: 15 let Americký dub ex- sudy po bourbonu, ukončeno na 1 rok sudy mayské ceiby
chuť: klinčeky, grilovaný ananas, švestky, toast s balsamicem, kůže

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rumy Cihuatán jsou inspirovány stejnojmenným údolím v El Salvadoru. V údolí Cihuatán kdysi stálo stejnojmenné město. Bylo postaveno mayským kmenem, původními obyvateli, kteří zde žili mezi roky 900 a 1 200 n. l. Mayové byli prosperující společností, jíž tvořili mj. matematici, astronomové a obchodníci. V jejich touze po vědění a inovacích nalézají rumy Cihuatán svou inspiraci. Slovo „Cihuatán“ znamená v jazyce pipil, který je příbuzný aztéčtině, „zem za spící ženou“. Legenda praví, že před mnoha staletími přišla do údolí Cihuatán bohyně, jež tamní půdu obdařila hojností a úrodností. Z její vůle údolí rozkvetlo do podoby úrodných polí s cukrovou třtinou a tou nejčistší vodou. A právě ty dnes tvoří dvě klíčové ingredience rumů Cihuatán.

El Salvador je jedna z nejmenších zemí světa, která nemá jako jediná ze zemí Střední Ameriky přístup ke Karibskému moři. Celoročně zde panuje vesměs teplé, tropické počasí, které si lze vychutnat na nádherných plážích s tmavým pískem a vodou Tichého oceánu. Rumy Cihuatán jsou ručně vyráběny ve stejnojmenném údolí v El Salvadoru, v destilerii, jež byla založena roku 2004 a je jedinou palírnou v zemi. Je poháněna obnovitelnou energií, kterou čerpá z vylisovaných zbytků cukrové třtiny. Na každý krok výrobního procesu, od sazenic cukrové třtiny přes fermentaci a destilaci třtinového sirupu a melasy až po lahvování, se pečlivě dohlíží. Místní master blender, Gabriela Ayala, vymýšlí čarovné a jedinečné rumy inspirované mayským odkazem a ze sudů, ve kterých její výtvory odpočívají, nespustí zrak.

Affiliate program