Ve dnech 28. 9. a 29.9 bude naše výdejní místo zavřeno, budeme se těšit na Vás v ostatní pracovní dny.

Tomatin 12yo 43% 0,7l

799 Kč 660,33 Kč bez DPH
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Tomatin 12yo je vlajkovou lodí z řady palírny Tomatin, je krásně hladká a jednoduchá na pití.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato whisky je vlajkovou lodí z řady palírny Tomatin, je krásně hladká a jednoduchá na pití. Poté co stráví svůj čas zráním v tradičních dubových sudech, stráví tato nádherná whisky ještě 6 až 9 měsíců v sudech po sherry Oloroso ten dodá jemnost a plnou chuť.

Vyrábí: Tomatin.

Tomatin_Logo-web

Doplňkové parametry

Kategorie: Dárková balení, Whisky stáří 12 let, 0,7l, 43%
Hmotnost: 2 kg
? % alkoholu: 43%
? Objem: 0,7l
? Stáří whisky: 12 let
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Tomatin_Logo-web

Představujeme Vám palírnu Tomatin, jejíž historie sahá až do 15. století a v současnosti je palírnou s největší kapacitou ve Skotsku. Na svém produktovém svědomí má vysoce kvalitní single malt whisky. Každá z těchto whisky dozrává v jiném typu sudu. Tomatin Legacy navštíví dokonce dva, nejdřív sudy po bourbonu a poté zcela panenské. 12letá odpočívá v sudech po bourbonu a následně po španělském sherry, 14letá zraje v kombinaci sudu po bourbonu a portském. ‘88 je nefiltrovaná a stárne v sudech po 7letém portském Tawny. Tato příjemně

nasládlá vintage whisky získala v roce 2016 dle Jim Murray’s Whisky Bible 95,5 bodu ze 100. Třešničkou v „sherry nabídce“ je Tomatin Contrast, který obsahuje dva stejné produkty, které jsou docela jiné. Dozrávaly stejně od roku 1973 do 2006, jedna však v sudech po bourbonu a druhá po sherry.

Nevšední volbou je „duchaprítomný“ Cu Bocan. Původně hrůzu nahánějící duch psa, který po staletí pronásledoval obyvatele skotské vesnice, dnes lehce nakouřená rašelinová single malt s chutí exotického ovoce a citrusu. Ochutnejte rozdíly.