Balvenie 12 yo 40% 0,7l v dárkové krabici + 2 x sklenička

Kód: 15739
1 699 Kč / ks 1 404 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)
Možnosti doručení

The Balvenie je perfektně vybroušená single malt whisky, která nadchne zejména svou skvělou chutí a osobitým kouzlem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

The Balvenie je perfektně vybroušená single malt whisky, která nadchne zejména svou skvělou chutí a osobitým kouzlem. Single malt whisky je nápoj pro opravdové whisky nadšence – unikátní produkt nejvyšší kvality. Pro výrobu The Balvenie je klasické, že všechny výrobní procesy od pěstování ječmene přes zrání v sudech až po bottlování odehrává v jedné rodinné destilerii.

Barva: jantarová. 

Aroma: skořice, lískový oříšek, pomerančová kůra, vřes. 

Chuť: dokonalé splynutí ze kterého vystupuje především oříšek, cherry, skořice a pomerančové aroma s jemným náznakem dřevitosti. 

Závěr:dlouhý, chvějivý, velmi hřejivý. 

Složení: single malt whisky, voda, barvivo: karamel (E150a). 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky, Whisky stáří 12 let, 0,7l, 40%
Hmotnost: 2 kg
? % alkoholu: 40%
? Objem: 0,7l
? Stáří whisky: 12 let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

balvenie-academy-tasting-review-background_1_4-web

Palírna Balvenie byla založena r. 1892 Williamem Grantem a ve vlastnictví jeho rodiny zůstala až do současnosti. Jedná se tak o jeden z posledních rodinných podniků mezi palírnami. Společnost W. Grant & Sons je také jednou z mála, které si vyrábějí vlastní slad, navíc z ječmene, který částečně pochází z rodinné farmy. (Proto také Grantovy palírny zůstaly v provozu během obou světových válek, kdy většina palíren byla zavřena kvůli nedostatku ječmene.) Palírna vznikla přestavbou ze starého šlechtického sídla a svoji starobylost si navzdory přestavbám uchovává dodnes. Původní dva kotle palírny koupil William Grant použité z palíren Lagavulin a Glen Albyn. Údajně tak neučinil z ekonomických důvodů, ale kvůli jistotě, že budou vyrábět kvalitní destilát. Dnes má Balvenie kotlů osm.

Affiliate program