Sérum Gorgas Gran Reserva 40% 0,7l

Kód: 2254
Akce
Značka: Sérum
799 Kč –6 %
thumb 340 380 1595943519serum gorgas new
799 Kč –6 % 749 Kč / ks 619 Kč bez DPH 1 070 Kč / 1 l
Skladem (4 ks)
Možnosti doručení

Sérum Gorgas se vyznačuje především velmi bohatou a plnou chutí po marcipánu, koření a s lehkými náznaky medu a dubu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Náhoda tomu chtěla a při inventuře léků, kterou doktor, plukovník Gorgas prováděl po svém předchůdci, objevil staré sudy s rumem a recept na výrobu jakési medicíny. Při podrobném prozkoumání zjistil, že z tohoto rumu si místní lidé vyráběli elixír, do kterého přidávali sušené ovoce a byliny. Tento „lék“ nazývali Sérum. Celým jménem William Craford Gorgas byl touto ryzí podobou tekutého pokladu velmi uchvácen, a tak ji až na jeden jediný sud spotřeboval celou sám. Palírna u města Pesé namíchala dle posledního exempláře směs těch nejlepších vyzrálých rumů. A jako poděkování za uzdravení celé oblasti Panamského průplavu a záchranu mnoha životů posílala palírna plukovníku Gorgasovi k narozeninám symbolicky soudek tohoto speciálního Sérumu, který byl označován jeho jménem. Ovšem je to jenom legenda…

Jak se Sérum Gorgas vyrábí? Cukrová třtina je sklizena a rozdrcena na cukrovou šťávu. Ta se po šetrném odpaření mění na cukrový sirup, nebo-li cukrový med. Trojnásobná krystalizace nakonec mění sirup v cukr, jehož vedlejším produktem je melasa (tekutina bohatá na velké množství vitamínů a minerálů). A právě melasa je základem pro Serum Gorgas, která dává rumu bohaté aroma a komplexní chuť.

Sérum Gorgas se vyznačuje především velmi bohatou a plnou chutí po marcipánu, koření a s lehkými náznaky medu a dubu. 

Vyrábí: SéRum

 

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 23.6.2022
+ Cena vs kvalita.

Tento rum je ideální k lehkém max. středně silnému vlhkém doutníků a skvělá je i cena vs kvalita a skvělý je i design lehve. Již jsem zakoupil i Serum ELIXIR i ANCON 10yo a jsou I ideální jako dárek. Stačí doplnit o dobrou čokoládu a kávu a pripadne kvalitní vlhký doutnik např. Trinidad La Trova nebo Davidof f No. 2 či Romeo y Julieta Belicosos, záleží ovšem i nejen na tom jaký zvolite doutnik, kávu nebo čokoládu, ale i případné na pokrmu který pred samotnou konzumací sníte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

serum_logo-web

Příběh SéRumu se odehrává na konci 19-tého století, kdy při budování Panamského průplavu docházelo v řadách dělníků, pocházejících především ze střední Ameriky, Karibiku a Kuby, k obrovským ztrátám na životech. Hlavními důvody byla malárie a velmi těžké pracovní podmínky, které doprovázela výrazná podvýživa.

Během stavby se pracovní tempo zvyšovalo, zatímco peněz stejně jako času na jídlo ubývalo. Tehdy přišly kubánské ženy s nápadem přidávat do starého panamského rumu nakládané sušené ovoce a koření, a svým mužům tak připravovat energeticky vydatný nápoj, který by jim během dne dodával tolik potřebnou sílu. Postupně se tento „zázračný“ nápoj podával nejen pro povzbuzení, ale také proti uštknutí hadem či malárii. A protože mnoho mužů a žen věřilo v jeho léčivé účinky, začali ho nazývati SéRum.

 

Affiliate program