Brugal 1888 Lantern - Portavela 40% 0,7l

Kód: 15936
999 Kč / ks 826 Kč bez DPH 1 427 Kč / 1 l
Skladem (3 ks)
Možnosti doručení

Rum Brugal 1888 blend dominikánských melasových rumů zabalený ve stylové kovové lucerně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Brugal 1888 Lantern - Portavela 40% 0,7l

O produktu:

Brugal 1888 Lantern je tmavý rum z Dominikánské republiky, vyrobený z melasy z cukrové třtiny. Zraje v sudech po bourbonu po dobu minimálně 2 let, čímž získává bohatou a komplexní chuť s tóny vanilky, karamelu, koření a dřeva. Brugal 1888 Lantern - Portavela je ideální pro milovníky rumu, kteří ocení tmavý a komplexní rum s hladkým a vyváženým chuťovým profilem.

Vůně:

Brugal 1888 Lantern - Portavela se otevírá bohatou a komplexní vůní s tóny sušeného ovoce, citrusů, koření, dřeva a tabáku. Nechybí ani lehké květinové a bylinné tóny, které dodávají rumu komplexnost a eleganci.

Chuť:

Na patře je Brugal 1888 Lantern - Portavela hladký a plný s tóny vanilky, karamelu, sušených švestek, rozinek, pomerančové kůry, hřebíčku, skořice, dubu a tabáku. Závěr je dlouhý a hřejivý s tóny čokolády a vanilky.

Doporučené servírování:

Brugal 1888 Lantern - Portavela si nejlépe vychutnáte čistý, s ledem nebo v jednoduchých koktejlech, kde vynikne jeho komplexní chuť. Zkuste ho například v Daiquiri, Old Fashioned nebo Mojito. 

Zajímavosti:

  • Brugal 1888 zraje v sudech po bourbonu po dobu minimálně 2 let.
  • Rum se vyrábí z melasy z cukrové třtiny pěstované na Dominikánské republice.
  • Láhev ve tvaru lucerny je inspirována lucernami, které Brugalova rodina používala při sběru cukrové třtiny v 19. století.

Brugal 1888 Lantern - Portavela je výjimečný tmavý rum, který potěší i ty nejnáročnější milovníky rumu. Svou bohatou a komplexní chutí, tóny vanilky, karamelu, koření a dřeva a lahví ve tvaru lucerny je ideální volbou pro ty, kteří hledají něco prémiového a jedinečného.

O značce Brugal 

Brugal je dominikánská značka rumu, která byla založena v roce 1888. Značka je známá pro své vysoce kvalitní rumy vyrobené z melasy z cukrové třtiny pěstované na Dominikánské republice. Brugal používá tradiční výrobní metody a sudy z bourbonu k zrání svých rumů, čímž získává rumy s bohatou a komplexní chutí. Brugal je jednou z nejpopulárnějších značek rumu na světě a je dostupný ve více než 110 zemích.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie rumu Brugal se začíná psát v roce 1888, kdy Andrés Brugal Montaner, původem Katalánec, zákláda v Dominikánské Republice společnost Brugal & Company. Cesta Andrése Brugala započala v druhé poloviny 19. století, kdy se vypravil hledat kvalitní cukrovou třtinu. Nejdříve se chvíli usadí na Kubě, kde se učí, jak vyrábět vysoce kvalitní rum. Nakonec ale z Kuby vyráží do Puerto Plata na severu Dominikánské Republiky, právě založení značky Brugal v roce 1888 je spojován jako začátek výroby rumu na tomto ostrově. Dnes to je již více než 130 let od počátku výroby a pořád je značka Brugal vedená rodinou zakladatele. Aktuálně si tento rum můžete dopřát ve více než 40ti zemích po celém světě.

Brugal se proslavil především výrobou velice čistých rumů. V palírně se totiž využívá především kontinuální destilační kolona, která produkuje velice čistý destilát, který je chuťově méně výrazný, nicméně o to víc chutě rum sbírá právě v procesu staření v sudech. Dalším klíčem k úspěchu jsou vlastní plantáže na jihu země, vedle kterých je umístěna další palírna, není tedy třeba třtinu převážet, ale ihned se zpracovává, tento způsob výroby zaručuje taktéž vysoce kvalitní rum.

Brugal_family-craft

Nesmírně důležité je tedy staření rumu Brugal. Potřeba podotknout, že do rumu se nepřidávají žádné umělé aroma, sladidla apod. Chuť rumu tedy musí vzniknout naprosto přírodní cestou. Důležitý je tedy výběr vhodných sudů, používají se jak sudy po bourbonu, či sherry a mnoho dalších, ostatně ve sklepech palírny Brugal najdete více než 200 000 sudů.

Všechny rumy Brugal vznikají mícháním neboli blendováním, různě starých rumů, z různých sudů. Neexistuje žádná kniha receptů, master blendeři si recepty předávají z pokolení na pokolení a pečlivě stráží recepturu každého rumu. Díky vysokým teplotám v Puerto Plata rum získá opravdu výraznou chuť ze sudů. Brugal proslul především jako rum s velice vyváženou chutí, vděčí za to především letitým zkušenostem s výrobou. Většina rumů Brugal je stařených do 8 let metodou solera. Nicméně při příležitosti stého založení značky Brugal vznikl velice prémiový Brugal 1888, který prošel dvojím stařením, který se stal ukázkou umu palírny Brugal.  

Brugal_skladovani rumu v sudech  

Affiliate program