Lavazza Qualitá Oro zrnková káva 1 kg

Kód: 2693
338 Kč / ks 302 Kč bez DPH 338 Kč / 1 kg
do týdne
Možnosti doručení

Káva je 100% Arabica, původem ze střední a jižní Ameriky, zpracovává se v severní Itálii. Qualitá Oro se vyznačuje krémově zlatou barvou. Aroma je květinová s tóny ovoce, chuť je lehce sladká a dlouhotrvající. Intensitou se káva řadí do třídy delikátní, pražení medium. 

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lavazza Qualitá Oro je prvním blendem značky Lavazza, který vznikl v roce 1956 a od té doby je recept předáván z generaci na generaci v rodině Lavazza, již více než 60 let. Qualitá Oro je výběrem těch nejlepších zrn Arabica, které vytváří nezaměnitelnou ovocnou chuť centrální ameriky a dále je v této směsi brazilská káva, která dodává sladkou medovou vůni. Vysoce kvalitní káva pro všechny, kteří ocení vysoce kvalitní blend.

Káva Lavazza Qualitá Oro je 100% Arabica, původem ze střední a jižní Ameriky, zpracovává se v severní Itálii.

Tato káva se vyznačuje krémově zlatou barvou. Aroma je květinová s tóny ovoce, chuť je lehce sladká a dlouhotrvající. Intensitou se káva řadí do třídy delikátní, pražení medium.

Lavazza Qualitá Oro se perfektně hodí pro přípravu v pákových kávovarech (espresso coffee machine). Kvalitní kávovar dokáže z této kávy extrahovat všechny její vůně a chutě. Každé balení kávy Lavazza podléhá přísným standardům, díky tomu máte jistotu, že s Lavazzou vždy dostanete kvalitní kávu.  

Pokud máte zájem prodávat tuto kávu i ve vašem obchodě, kavárně, restauraci, napište nám na info@panalfred.cz pro B2B nabídku. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva
Hmotnost: 1.1 kg
Druh kávy: 100% Arabica
hmotnost: 1 kg
5
14x
4
1x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 20.2.2024
Kupuji ho opakovaně
5
Avatar autora | 9.11.2023
osvědčená značka
5
Avatar autora | 17.12.2022
Nejlepší káva, kterou znám :-)
4
Avatar autora | 18.11.2022
.
5
Avatar autora | 15.11.2022
Chutná káva
5
Avatar autora | 2.8.2022
Nejlepší káva :-)
5
Avatar autora | 31.5.2022
+ kvalitní káva
+ dobrá cena

5
Avatar autora | 25.3.2022
+ Výborná chuť.

5
Avatar autora | 23.3.2022
+ dobrá kvalita

5
Avatar autora | 26.2.2022
Nejlepší káva na trhu:-)
5
Avatar autora | 22.10.2021
Lahodná kvalitní káva.
5
Avatar autora | 2.10.2021
Objednala jsem na doporučení syna a jsem mile překvapená opravdu skvělou chutí kávy. Vřele doporučuji!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Lavazza_logo-web

Vše začalo, když Luigi Lavazza otevřel první obchod Lavazza v Turíně v roce 1895. Tento obchod se specializoval, již od samotného vzniku, na prodej kávy. Luigi Lavazza byl velice inovativní a zapálený pro kávu, studoval jak rostliny, tak samotnou kávu, porovnával jednotlivé chutě a zkoušel mixovat jednotlivé druhy kávy, aby přinesl na trh kávu, která vyniká vyváženosti jak vůní, tak i chutí.

Poté co navštívil Brazílii viděl obrovský potenciál kávy na evropském trhu, především kávy, která je mixem kvalitních odrůd z celého světa, které společně tvoří vyváženou vůni a chuť. Tento potenciál se naplno začal rozvíjet po první světové válce, kdy oblast Turína zažila obrovský boom, hlavně díky automobilce Fiat. Díky tomu se z obchůdku s kávou Lavazza stal regulérní podnik, v roce 1927 registrován jako Luigi Lavazza SpA. Na začátku se jednalo o čistě rodinný podnik otec Luigi, manželka Emilia a děti Maria, Mario, Guiseppe.

lavazza-pribeh-2

Lavazza jako první zdokonalila balení kávy, kdy kávu začala balit do dvouvrstvého papírového balení, aby bylo možné kávu skladovat i doma, a přitom uchovat její chuť.

S druhou světovou válkou nastali pro firmu krušné časy, v průběhu války bylo na kávu vyhlášeno embargo, naštěstí Lavazza i tohle těžké období přežila a hned po válce začala Lavazza produkovat kávu pod svou vlastní značkou. Změnilo se logo, tak jak jej známe dnes s velkým písmenem „A“, toto logo vytvořilo Aerostudio Borghi v Miláně. Taktéž si nechala Lavazza patentovat nový obal, klasickou plechovku s tlakovým uzávěrem.

lavazza-pribeh-3

Již v roce 1950 přišli s další inovaci v podobě vakuového balení, které se používá s úpravami dodnes. Díky tomu si káva dlouhodobě udrží výraznou vůni. A v roce 1957 společnost Lavazza nabrala obřích rozměrů, kdy z rodinného podniku to již byla rodinná továrna, která byla jedničkou na italském trhu a měla nakročeno stát se jedničkou i v celé Evropě. V této době Lavazza zpracovala 40 000 kg kávy každý den.

lavazza-pribeh-4

Během následujících let se Lavazza soustředila především na kvalitu kávy, otevřela vlastní institut, kde se pečlivě studovaly rostliny a káva, zkoušeli nové blendy. Díky tomu máte i dnes jistotu, že od Lavazzy vždy dostanete kvalitní kávu.

Affiliate program