Tanqueray Malacca Gin 41,3% 1l

Kód: 14621
629 Kč / ks 520 Kč bez DPH 629 Kč / 1 l
Skladem (6 ks)
Možnosti doručení

Jedná se o jemný gin v ústech, opět s citrusy, tentokrát s citronem a grapefruitem. Střední chuť se prosazuje kořením, pepřem, hřebíčkem i malým náznakem skořice. Konec je místo, kde se jalovec stává známým, ale není silný. Je tu také krémová sladkost s vanilkou a hřejivým kořením.

Detailní informace

Detailní popis produktu

S prvním uvedením v roce 1998 byl Tanqueray Malacca Gin limitovanou edicí a založený na receptuře vyvinuté Charlesem Waughem Tanquerayem, která se datuje do roku 1839. 

Bylo o něm známo, že hodně cestoval při hledání exotického koření, které by zahrnul do svých ginů, a vytvořil kořeněnou lihovinu, která byla inspirována jeho expedicí na jihozápadní pobřeží Malajského poloostrova. (Odtud název, který je vypůjčen z Malacca Straight, mezi Malajsií, Indonésií a Singapurem).

Díky svému lahodnému složení se gin stal kultovním favoritem mezi barmany a milovníky koktejlů po celém světě. Bohužel v roce 2001 byla ukončena. V reakci na poptávku barmanů Tanqueray znovu uvedl gin v roce 2012 na krátkou dobu, než jej znovu ukončil. Naštěstí... v roce 2018 se to vrátilo znovu.

Nyní, s téměř 200letou historií Tanqueray, je to trvalé zahrnutí do sortimentu.

Jedná se o jemný gin v ústech, opět s citrusy, tentokrát s citronem a grapefruitem. Střední chuť se prosazuje kořením, pepřem, hřebíčkem i malým náznakem skořice. Konec je místo, kde se jalovec stává známým, ale není silný. Je tu také krémová sladkost s vanilkou a hřejivým kořením.

Pokud jste fanouškem koření, vyzkoušejte to při pokojové teplotě, protože jsou silnější. Když je zmrzlý, jeho citrusové tóny jsou výraznější.

Na zdraví! 

Doplňkové parametry

Kategorie: Gin
Hmotnost: 1.7 kg
? % alkoholu: 41,3%
? Objem: 1l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Tanqueray_logo

Gin byl vynalezen přibližně v roce 1650 v Nizozemsku jako lék na nemoci ledvin. Brzo se gin dostal i na Britské ostrovy a v 17. století díky mnoha infekčním nemocem, bylo pití ginu v Londýně považováno za bezpečnější než pití vody, tehdy každý Londýňan vypil v průměru 63 litrů ginu ročně.

Známa kombinace ginu a toniku se objevuje až v 19 století v Indii, kde se chinin, hlavní ingredience toniku, používal k léčbě malárie. V té době napadlo vojáky vylepšit chuť toniku pomocí ginu a tato oblíbená kombinace nám vydržela dodnes.

 Tanqueray London Dry Gin byl prvně vypálen v roce 1830 v Bloomsbury, Londýn pánem Charlesem Tanqueray. Palírna přežila i krušné období druhé světové války, kdy byl Londýn téměř celý vybombardován. Tanqueray gin byl původně prodávan v bílém skle, dnes ho na první pohled poznáte díky zajímavé zelené láhvi tvarem připomínající uzavřený shaker a taktéž pomocí červené voskové pečeti odkazující na kvalitu Tanqueray, která se předává z generace na generaci. V Tanqueray mistři destilace jen 9 měsíců pilují čichové buňky, aby poznali kvalitu ginu už pomocí vůně nápoje, i díky tomu je Tanqueray gin proslulý nekompromisní kvalitou.

tanqueray pecet

Gin Tanqueray má pouze 4 základní ingredience: jalovec, koriandr, kořen anděliky a kořen lékořice tato kombinace vytváří jemný, vybalancovaný gin. Jelikož gin neobsahuje žádné citrusové plody, je velice suchý, ale koriandr mu dodává na pikantnosti a taktéž kombinace bylin vytváří jemnou citrónovou vůni.    

A jak už to u těchto legendárních značek bývá, panuje kolem nich mnoho legend, pověr či zajímavostí. Tak například, jedna legenda říká, že po ukončení prohibice v USA se tato událost zapíjela v bílém domě právě ginem Tanqueray. Když už píšeme o prohibici, společnost Tanqueray nepřestala ani po dobu prohibice dodávat gin na Americký trh. Říká se, že společnost dovážela bedny s ginem Tanqueray na ostrovy blízké americkému pobřeží a poté bedny posílala po moři, kde je na amerických plážích vylovili pašeráci alkoholu. Kdo ví, jak to bylo doopravdy, dnes se to už asi nedozvíme, ale nebylo by hezké ležet na dovolené na pláži a do toho Vám připluje bedna ginu Tanqueray? 

 

Affiliate program