Tanqueray Blackcurrant Distilled Gin 41,3% 1l

Kód: 15416
629 Kč / ks 520 Kč bez DPH 629 Kč / 1 l
Skladem (>10 ks)
Možnosti doručení

Tanqueray Blackcurrant Royale Distilled Gin kombinuje šťavnatý černý rybíz s jemnou vanilkou pro skutečně luxusní chuť.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tanqueray Blackcurrant Royale Distilled Gin kombinuje šťavnatý černý rybíz s jemnou vanilkou pro skutečně luxusní chuť. Tanqueray Blackcurrant Gin, nesoucí náznaky černé orchideje, je destilován pouze z toho nejlepšího francouzského černého rybízu, vanilky a čtyř klasických londýnských suchých rostlinných látek -  jalovec, pepřový koriandr, aromatická andělika a sladká lékořice. Tento gin, inspirovaný francouzským dědictvím a cestami Charlese Tanqueraye během 40. let 19. století, přináší hlubokou, lahodnou chuť, která evokuje smělost samotného Charlese, stejně jako tajemství a dekadenci Francie.

Tanqueray Blackcurrant Royale Distilled Gin si nejlépe vychutnáte se spoustou ledu, limonády, plátkem citronu a hrstkou tmavých bobulí.

Na zdraví! 

Doplňkové parametry

Kategorie: Gin
Hmotnost: 2 kg
? % alkoholu: 41,3%
? Objem: 1l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Tanqueray_logo

Gin byl vynalezen přibližně v roce 1650 v Nizozemsku jako lék na nemoci ledvin. Brzo se gin dostal i na Britské ostrovy a v 17. století díky mnoha infekčním nemocem, bylo pití ginu v Londýně považováno za bezpečnější než pití vody, tehdy každý Londýňan vypil v průměru 63 litrů ginu ročně.

Známa kombinace ginu a toniku se objevuje až v 19 století v Indii, kde se chinin, hlavní ingredience toniku, používal k léčbě malárie. V té době napadlo vojáky vylepšit chuť toniku pomocí ginu a tato oblíbená kombinace nám vydržela dodnes.

 Tanqueray London Dry Gin byl prvně vypálen v roce 1830 v Bloomsbury, Londýn pánem Charlesem Tanqueray. Palírna přežila i krušné období druhé světové války, kdy byl Londýn téměř celý vybombardován. Tanqueray gin byl původně prodávan v bílém skle, dnes ho na první pohled poznáte díky zajímavé zelené láhvi tvarem připomínající uzavřený shaker a taktéž pomocí červené voskové pečeti odkazující na kvalitu Tanqueray, která se předává z generace na generaci. V Tanqueray mistři destilace jen 9 měsíců pilují čichové buňky, aby poznali kvalitu ginu už pomocí vůně nápoje, i díky tomu je Tanqueray gin proslulý nekompromisní kvalitou.

tanqueray pecet

Gin Tanqueray má pouze 4 základní ingredience: jalovec, koriandr, kořen anděliky a kořen lékořice tato kombinace vytváří jemný, vybalancovaný gin. Jelikož gin neobsahuje žádné citrusové plody, je velice suchý, ale koriandr mu dodává na pikantnosti a taktéž kombinace bylin vytváří jemnou citrónovou vůni.    

A jak už to u těchto legendárních značek bývá, panuje kolem nich mnoho legend, pověr či zajímavostí. Tak například, jedna legenda říká, že po ukončení prohibice v USA se tato událost zapíjela v bílém domě právě ginem Tanqueray. Když už píšeme o prohibici, společnost Tanqueray nepřestala ani po dobu prohibice dodávat gin na Americký trh. Říká se, že společnost dovážela bedny s ginem Tanqueray na ostrovy blízké americkému pobřeží a poté bedny posílala po moři, kde je na amerických plážích vylovili pašeráci alkoholu. Kdo ví, jak to bylo doopravdy, dnes se to už asi nedozvíme, ale nebylo by hezké ležet na dovolené na pláži a do toho Vám připluje bedna ginu Tanqueray? 

 

Affiliate program