Wild Turkey 81 proof 40,5% 0,7l

Kód: 749
454 Kč / ks 375 Kč bez DPH 649 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Wild Turkey je bourbon zrající 6 až 8 let v nových, opálených dubových sudech na nejvyšší stupeň zvaný "aligátor".

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Wild Turkey je bourbon zrající 6 až 8 let, což je výrazně delší doba, než která je zákonem stanovena pro výrobu bourbon whiskey a po kterou staří svoje bourbony ostatní výrobci. Aby Wild Turkey získal svoji jedinečnou a charakteristickou chuť, používá se k výrobě tajná směs kukuřice a kvalitních obilovin. Následně destilát zraje v nových, opálených dubových sudech na nejvyšší stupeň zvaný "aligátor", kdy je povrch dřeva silně opálen a popraskán a připomíná právě kůži aligátora.

Barva: plná jantarová. 

Aroma: bohaté a vyvážené aroma ovocného charakteru s vůni dubového sudu a karamelovými podtóny. 

Chuť: mírně nasládlá po karamelu, vanilce a hrušce. 

Závěr: dlouhý, dostatečně suchý s tóny dřeva a bílého pepře. 

Složení: bourbon whiskey. 

Vyrábí: Wild Turkey

Wild_Turkey_Logo-web

Doplňkové parametry

Kategorie: Destiláty, Whisky stáří 6 let, 0,7l, 40,5%
Hmotnost: 1.7 kg
? % alkoholu: 40,5%
? Objem: 0,7l
? Stáří whisky: 6 let
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Wild_Turkey_Logo-web

Historie značky sahá až do roku 1855, kdy bratři James a John Ripy dorazili do Kentucky a usadili se na úpatí kopce, kterému se dnes říká Wild Turkey Hill. V roce 1893 byla jejich whiskey vybrána jako nejlepší mezi čtyřmi stovkami vzorků a následně reprezentovala Kentucky na světové výstavě. Trvalo to až do roku 1940, kdy tento bourbon dostal svůj dnešní název - Wild Turkey. Tehdejší ředitel palírny Thomas McCarthy vyrážel se svými přáteli na každoroční lov divokých krocanů (Wild turkey) a samozřejmě si sebou vzal několik lahví bourbonu. Když se o rok později všichni dožadovali, aby znovu přivezl ten výtečný „Wild turkey bourbon" byl název na světě. Od tohoto okamžiku se značka Wild Turkey stala známou po celém světě.

wild_turkey

 Bourbon Wild Turkey se již více než 150 let vyrábí stejným způsobem za použití surovin nejvyšší kvality s mimořádně dlouhou dobou zrání v dubových sudech, které jsou ručně vyráběny v Kentucky. Aby dostal svoji charakteristickou a nezaměnitelnou chuť, jsou sudy před použitím vypáleny na nejvyšší stupeň zvaný „aligátor", kdy je povrch dřeva silně opálen a popraskán a připomíná právě kůži aligátora. Aby byla zajištěna vysoká kvalita,jsou sudy použity vždy jen jednou a následně prodány na výrobu jiných whiskey.

 

Affiliate program