Riesling Haus Klosterberg feinherb 2019

370 Kč 305,79 Kč bez DPH
Na Dotaz
Možnosti doručení

Oblíbený polosuchý moselský ryzlink vhodný pro každý den. Oblast Mosel je známá svými minerálními víny s typickou sladkostí a mineralitou na závěr. Označení feinherb znamená ovocně-květnatý, kořeněný, na hranici polosuchého a polosladkého vína.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Oblíbený polosuchý moselský ryzlink vhodný pro každý den. Oblast Mosel je známá svými minerálními víny s typickou sladkostí a mineralitou na závěr. Označení feinherb znamená ovocně-květnatý, kořeněný, na hranici polosuchého a polosladkého vína. Zdravé hrozny byly sklizeny v říjnu. Základní víno z produkce vinařství Markus Molitor Haus Klosterberg je osvěžující, šťavnaté, s minerální dochutí.

Markus Molitor

Markus Molitor je dnes již osmou generací rodiny, která vlastní toto starobylé vinařství.

Založeno: 1984

Sídlo: Bernkastel-Wehlen

Vinice: 100 ha

Produkce: 250.000 lahví

Markus Molitor je dnes již osmou generací rodiny, která vlastní toto starobylé vinařství. Markus je jedním z vyznavačů myšlenky „terroiru“ – v posledních letech postupně rozšiřuje počet různých vinic tak, aby co možná nejlépe využil enormního potenciálu vyjádření odrůdy Riesling. Vinice v údolí Mosely jsou v extrémně prudkých svazích. Vzhledem k tomu je veškerá práce prováděna výhradně ručně, za cenu obrovské námahy a úsilí. Firma vlastní některé z nejlepších a nejkrásnějších tratí na střední Mosele a jednu vinici na řece Saar. Vína z podniku Markuse Molitora získávají každoročně řadu ocenění v domácím i zahraničním odborném tisku a na různých soutěžích a výstavách.

Doplňkové parametry

Kategorie: Německo
Hmotnost: 1.7 kg
Barva: bílá
Druh vína: polosuché
? Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 10,5%
Odrůda: Riesling (Ryzlink)
Vinařská oblast: Mosel
země původu: Německo
složení:: Odrůdové víno révové
Teplota k pití:: 9-11°C
Uzávěr: korek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: