BIOLINIE Čaj China Gunpowder syp. BIO 50 g

52 Kč 45,22 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Možnosti doručení

Čaj China Gunpowder vyniká svou jemnou a lahodnou chutí. Gunpowder vyniká příjemným kouřovým aroma, které je ovlivněno výběrem větších a vyzrálejších čajových lístků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čaj China Gunpowder Čaj China Gunpowder vyniká svou jemnou a lahodnou chutí. Lístky tohoto zeleného čaje mají tvar malého klubíčka, které připomíná vzhledem střelný prach. Od něho se odvozuje také název. Jeho výroba začíná zavadnutím lístků a jejich stáčením. Poté se malé kuličky na velkých pánvích suší a praží. Na rozdíl od černého čaje neprobíhá při výrobě zeleného čaje fermentace. Stočené lístky se rozvinou teprve po spaření vodou.

Gunpowder vyniká příjemným kouřovým aroma, které je ovlivněno výběrem větších a vyzrálejších čajových lístků. Keře čajovníků čínských (Camellia sinensis) jsou pěstovány bez použití průmyslových ošetřujících přípravků a hnojiv. Díky organickému způsobu zemědělství neobsahuje čaj žádné zdraví škodlivé látky.

Jak čaj připravit? Příprava: 1 čajovou lžičku čaje zalijeme 2 dl vody teplé 70°C až 80°C a louhujeme nanejvýš 2-3 minuty, poté přecedíme. Čaj je vhodný k popíjení během celého dne, v létě si ho můžeme užít i vychlazený s mátou. Tip: Tento čaj nepotřebuje cukr. Pokud máte pocit, že nemůžete pít svůj čaj bez cukru, přidávejte ho pokaždé méně a méně. Velmi brzy budete moci vychutnat svůj šálek čaje neslazený.

Zelené čaje obecně pomáhají od řady neduhů a působí i jako prevence proti nim. Stačí si pravidelně užívat jejich skvělou chuť. Zelený čaj má poměrně vysoký obsah teinu (kofeinu). Kofein uvolňovaný z čaje na rozdíl od toho z kávy působí dlouhodobě, ale mírně. Čaj je bohatý na antioxidanty. Dodává energii, zahání únavu, pomáhá se soustředěním i pamětí, urychluje odbourávání a vyplavování tuků z těla, zpomaluje stárnutí buněk, detoxikuje, snižuje krevní tlak i cholesterol a už nebudeme vyjmenovávat další benefity... Je to zkrátka čaj, který stojí za to objevovat!

Doplňkové parametry

Kategorie: Nealko
Hmotnost: 0.1 kg
Speciální výživa: VEGANSKÉ
složení: zelený čaj bio
skladování: Skladujte v suchu a chladu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: