Likérový Nápoj Goldkreuz Likorgetrank 45% 0,5

 

Originální hořký žaludeční likérový nápoj fernetového typu zrozený v srdci Jeseníků. Lihovitost 45 % a typická hořkost nejsou zastřeny ani nejmenším přídavkem cukru.

 

Dostupnost do týdne
419 Kč
346,28 Kč bez DPH
   
Značka Ullersdorf
Kategorie Destiláty,Likéry 45% 0,5l
 
Originální hořký žaludeční likérový nápoj fernetového typu zrozený v srdci Jeseníků. Lihovitost 45 % a typická hořkost nejsou zastřeny ani nejmenším přídavkem cukru, takže je možno si užít hořkou bylinnou chuť jesenických hor s pikantní vůní anýzu. Fernety spojuje přítomnost kořene rebarbory a směsi koření, drog, vína a medu pod názvem Theriaca veneta (Theriaca je základem pro české slovo dryák) v receptuře. Kořen rebarbory působí příznivě na trávení, dryák byl považován za všelék. Hlavní léčebnou složku původně tvořila příměs opia a mořské cibule, proto se s ním v likérnictví v tomto složení dnes již nesetkáme. V roce 2015 se podařilo po 75 letech obnovit třistaletou tradici výroby tohoto žaludečního elixíru nejvyšší kvality.
 
Goldkreuz je oficiálním likérem Řádu německých rytířů (Německý řád) a byl na jejich jesenickém panství Bruntál vyráběn již od roku 1653. Původní receptura byla však ztracena. Současná podoba likéru Goldkreuz byla vytvořena Likérkou Ullersdorf v roce 2015 na základě dochovaných informací a svědectví řádových bratří. Tak se podařilo obnovit třistaletou tradici tohoto žaludečního elixíru nejvyšší kvality.
 
Vyrábí: Ullersdorf.
logo-Ullersdorf-web
Hmotnost 1.7 kg
% alkoholu (?) 45%
Objem (?) 0,5l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies naleznete zde.